Marcin Ungier

Dr, Adwokat, LL.M.
Wspólnik w Kancelarii Ungier Gliniewicz i Wspólnicy.
Adwokat wpisany na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Doktor nauk prawnych w zakresie prawa bankowego, w tym w szczególności Innowacyjnych zabezpieczeń oraz form płatności bezgotówkowych, Uniwersytet Warszawski, Wydział Prawa i Administracji.

Absolwent Uniwersytetu w Berkeley, Wydział Prawa (tytuł LL.M oraz absolwent programu biznesowego na uczelni UC Berkeley).

Doświadczenie w ramach obsługi podmiotów rynku prawa sportowego zdobywał w Legii Warszawa S.A. w latach 2015-2017, gdzie pełnił funkcję dyrektora działu prawnego. W ramach działań Kancelarii Ungier Gliniewicz i Wspólnicy na stałe obsługuje agencje menadżerskie (zmiana przynależności klubowej, odwołania UEFA, umowy z klubami sportowymi, regulacje międzynarodowe), kluby sportowe z różnych dziedzin sportu (umowy z zawodnikami, umowy sponsorskie), związki sportowe (dochodzenia należności, wewnętrzne regulacje), indywidualnych sportowców oraz podmioty świata Esportowego (zmiana przynależności klubowej, umowy z zawodnikami, odwołania od „zawieszeń”, umowy sponsorskie, w tym zagadnienia z występowaniem podmiotów bukmacherskich).

Poza kwestiami stricte związanymi z prawem sportowym specjalizuje się także w obsłudze podmiotów sportowych występujących na tym rynku w zakresie:
– obsługi korporacyjnej
– ochrony wizerunku sportowców
– problematyki umów sponsorskich
– dochodzenia należności
– rejestracji znaków towarowych

Główny Wspólnik w Kancelarii Ungier Gliniewicz i Wspólnicy sp. k. oraz współzałożyciel ESplatform (platformy rynku sportowego współtworzonego przez Kancelarię Ungier Gliniewicz i Wspólnicy oraz Kancelarię Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy). czytaj więcej >

linkedin.com
e-mail: m.ungier@ugwlaw.pl