UGW Sports and Esport Law

UGW Blogs: Sports and Esport Law powstał z myślą o pasjonatach sportu, którzy interesują się nie tylko wynikami, ale także tym, co często pojawia się wokół samych rozgrywek, czy wydarzeń sportowych, w tym także regulacjami prawa sportowego.

W ramach blogu omawiane będą najciekawsze zagadnienia prawne, a wiedza w tym zakresie często będzie także łączona z podejściem biznesowym. Będziemy starać się komentować wybrane wydarzenia sportowe i esportowe i w sposób przystępny przedstawiać je naszym czytelnikom.

Blog sportowy w głównej mierze skupiony zostanie na zagadnieniach związanych z najpopularniejszą dyscypliną sportową w naszym kraju – piłką nożną, co nie oznacza, iż nie będą opisywane także pozostałe dyscypliny sportowe, czy tematyka esportowa.

W sposób przystępny dla czytelnika komentujemy zmiany w przepisach prawnych, najciekawsze orzeczenia oraz plany legislacyjne. W oparciu o wieloletnie doświadczenie prawników Kancelarii UGW w dziedzinie prawa sportowego na blogu prezentujemy treści oparte o prawdziwe, prowadzone przez nas sprawy oraz wynikłe w ich trakcie konkretne problemy.